KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Z městské vyhlídkové věže se otevírá výhled na zámek a starobylé náměstí s mariánským sloupem
 
Autor / zdroj foto: Muzeum Jindřichohradecka – Městská vyhlídková věž

Muzeum Jindřichohradecka – Městská vyhlídková věž / Jindřichův Hradec

Městskou vyhlídkovou věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci je možné navštívit vždy od dubna do konce září. Z věže se návštěvníkům otevírá výhled na město, na jeho nejzajímavější historickou část – na zámek a starobylé náměstí s mariánským sloupem, a do celého širokého kraje. Při dobrých podmínkách je vidět i nejvyšší hora Českomoravské vysočiny Javořice.

Věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie je gotického původu a pochází patrně ze 14. století. Svou dnešní podobu získala po rekonstrukci počátkem 19. století, kdy byla snížena o jedno patro, takže měří celkem 68,3 metru, z toho báň téměř 24 metrů. Koule na vrcholu má průměr 1,2 metru a kříž na špici je 5 metrů vysoký.

Z městské věže, vysoké 35,3 metru, se návštěvníkům otevírá výhled na město, na jeho nejzajímavější historickou část – na zámek a starobylé náměstí s mariánským sloupem, a do celého širokého kraje. Při dobrých podmínkách je vidět i nejvyšší hora Českomoravské vysočiny Javořice.

Muzeum Jindřichohradecka pořádá každoročně sportovně-zábavnou soutěž Běž na věž o putovní pohár ředitele muzea. Závodníci jsou rozdělení do kategorií podle věku. Výherci jednotlivých kategorií obdrží keramický pohár, všichni účastníci dostanou diplom, kde je uvedený čas, za jaký zdolali všech 153 schodů věže. Dosud nepřekonaný rekord z 1. ročníku soutěže byl pod minutu (0:40,70).


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.