KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Javořice, Křemešník, Mařenka i nádherná krajina České Kanady. To všechno je vidět z rozhledny U Jakuba
 
Autor / zdroj foto: Rozhledna U Jakuba

Rozhledna U Jakuba / Kunžak

Mohutná pětačtyřicetimetrová dřevěná věž s ocelovými spojovacími a nosnými prvky z roku 2013 postavená na mohutné betonové podstavě, kde se nachází celé zázemí rozhledny. Taková je rozhledna U Jakuba. Kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 34 metrů ukazuje Javořice, Křemešník, Mařenku a nádhernou krajinu České Kanady, připomínající jednu velkou upravenou zahradu.

Cesta k rozhledně
Dvě stě metrů za cedulí Valtínov, ležícího na silnici z Jindřichova Hradce do Dačic, se nachází značená odbočka doprava. Téměř půlkilometrová prašná cesta vede kolem hřbitova do mírného kopce až k malému parkovišti. Odtud pokračuje solidní asfaltová cesta kolmo do strmého kopce v délce 300 metrů. Krátkou padesátimetrovou rovinku pak vystřídá další strmý stometrový kopec. Tady končí asfalt a dál už pokračuje pouze uválcovaná šotolina do prudkého kopce, která po čtyřech stech metrech končí na prostranství pod rozhlednou.

Občerstvení a suvenýry najdete v přízemí věže, kde je zároveň instalována i velmi přehledná výstavka všech našich rozhleden uspořádaných do jednotlivých krajů.


Připraveno ve spolupráci se serverem www.rozhlednovymrajem.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.