Letní prázdniny a období dovolených právě odstartovaly a řada z nás se nemůže dočkat, až odjede pryč z města a daleko od každodenních starostí se nadechne čerstvého vzduchu někde v přírodě. Jak ale absolvovat spokojený pobyt mimo civilizaci s malými ratolestmi?
Na začátku prázdnin nabízejí jihočeské památky nové kulturní aktivity. Dětské prohlídky v Nových Hradech, speciální výklady na hradě Landštejn, nové výstavy v Třeboni, Jindřichově Hradci, Zlaté Koruně a Vimperku. Chybět nebudou ani tradiční divadla či koncerty.
Dva měsíce prázdnin poskytují rodičům spoustu času, který mohou strávit společně se svými malými školáky. Přinášíme vám 10 nejzajímavějších tipů z celé České republiky, které v červenci slibují nevšední zážitek pro malé i velké.
Prázdniny jsou tady! Pro děti vytoužená doba volna, pro rodiče možná lehce stresové období – děti jsou celý den doma a nápady, jak je během prázdnin zabavit mohou začít postupně docházet. Zejména pak v okamžiku, kdy se dítě vrátí z táboru a očekává spoustu dalších aktivit a zábavy.
Legendární scénická Mše (Mass) Leonarda Bernsteina v roce 2016 oslaví 45. výročí premiéry. V České republice při této příležitosti vzniká nové, skutečně velkolepé nastudování Mše s Vojtěchem Dykem v hlavní roli.
Na mnoha školách se rozdají vysvědčení už v pátek a rodiny se vydají na výlety. To je ideální chvíle, kdy se procházet našimi alejemi, pořídit v nich impozantní fotografie a nominovat je do ankety Alej roku.
Zámky Červená Lhota a Dačice chystají na páteční podvečer netradiční prohlídky. V Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, v Třeboni i na Vimperku bude znít hudba rozličných žánrů. Na Kratochvíli a ve Zlaté Koruně se bude hrát divadlo.
Lázně Karlovy Vary mají tolik přívlastků, jako žádné jiné na území bývalého Československa. Možná o nich právem prohlásit, že jsou mezinárodně nejznámější, nejnavštěvovanější, nejproslulejší a nejstarší.
byl v Graftoně v Západní Virginii v USA poprvé slaven Den matek.
Technika
10. května 1970
bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize.
Historie
10. května 1868
se konalo na hoře Říp politické shromáždění lidu, jemuž se dostalo označení „tábor“. Přítomno zde bylo na 20 000 osob, které požadovaly spravedlnost pro české země v Rakousku.