Zpravodajství / ARCHÍV

Lidé se od začátku dubna mohou prokázat občankou v mobilu policistům v terénu
Lidé se od začátku dubna mohou také pomocí občanky v mobilu prokázat policii v terénu, která se k ověřovatelům přidala tři měsíce před zákonným termínem.
Imunoložka Marta Sobotková: „HAE je velmi vzácné onemocnění, nebezpečné otoky můžeme zastavit díky lékům z plazmy“
Každoročně se 16. květen připomíná jako Světový den HAE. Pod touto zkratkou se ukrývá vzácná imunologická porucha zvaná hereditární angioedém. Onemocnění postihuje přibližně jednoho z 50 tisíc lidí a mezi jeho projevy patří otoky na různých částech těla.
Život v kufříku - aby i odložené děti měly své první vzpomínky
Pod heslem, že každé dítě má právo znát svůj příběh, chystají už deset let sestřičky v jindřichohradecké porodnici novorozencům, kterým není z různých důvodu dopřáno vyrůstat ve své biologické rodině, kufřík plný prvních vzpomínek.
Rozzářené tváře, neuvěřitelné sportovní výkony a nominace na Visegrádský projekt roku. V jižních Čechách skončily zimní hry handicapované mládeže
Počasí zimním hrám letos příliš nepřálo, více než 200 účastníků z pěti zemí si přesto odváží spoustu zážitků, medailí i nových přátelství. Druhý ročník V4 Winter Games Emil Open pro mnoho z nich znamená úspěšný start sportovní kariéry nebo ceněné poměření sil s ostatními handicapovanými sportovci. Kromě výprav z tradičních zemí Visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, letos na zimní hry dorazila i albánská výprava.
Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2024 obdržel snímek „NGC 2359 - Thorova helma“, jehož autorem je Roman Hujer
První lednové kolo 19. ročníku soutěže Česká astrofotografie měsíce má svou vítěznou fotografii. Mlhovina Thorova helma, jejímž autorem je astrofotograf Roman Hujer, nás zavede do barevného chaotického světa vzdáleného vesmíru plného překvapení a tajemství. Objevil ji Friedrich Wilhelm Herschel 31. ledna 1785. Tato emisní mlhovina o průměru 30 světelných let se nachází ve vzdálenosti asi 15 000 světelných let od nás. Jedná se o obří mezihvězdnou bublinu.
Mokřady pro lidskou pohodu. Ornitologové zvou na vycházky za ptáky ke Světovému dni mokřadů
Na 2. února připadá Světový den mokřadů, v rámci kterého si na celém světě připomínáme důležitost těchto vodních ploch pro živočichy, rostliny, člověka i planetu. Datum odkazuje na den podepsání Úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam, jinak známé jako Ramsarská úmluva, 2. února 1971. U příležitosti oslav je naplánovaných mnoho akcí po celém světě, Česká společnost ornitologická (ČSO) se připojuje pořádáním vycházek na třech desítkách míst Česka.
ČPZP přispěje na genetické vyšetření párům, které plánují početí
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) doplnila od letošního roku nabídku preventivních programů o zcela nový program BabyGen. Výše příspěvku činí 4 000 korun a je určená k odhalení dědičných nemocí v období před plánovaným těhotenstvím.
Ptačí hodinky se zúčastnilo už 21 tisíc dobrovolníků. Lidé mají čas na odeslání výsledků do 14. ledna
Šestého ročníku celorepublikového sčítání ptáků nejen na krmítkách se 5.–7. ledna podle průběžných výsledků zúčastnilo 21 tisíc sčitatelů. Celkové číslo ještě poroste. Lidé mají čas odevzdat výsledky svého víkendového pozorování do 14. ledna na ptacihodinka.cz. Poté je začne Česká společnost ornitologická (ČSO) odborně vyhodnocovat. Očekává, že finální očištěné výsledky bude mít do konce ledna.
Dotazník ukáže, zda se pacienti s rakovinou dostanou k léčbě včas
Co trápí pacienty s onkologickým onemocněním? Jak rychle se v jednotlivých regionech dostanou ke správné diagnóze a léčbě? Orientují se v tom, co je čeká? To vše se stále snaží zjistit spolek Hlas onkologických pacientů.
Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Vánoční shon začal a s ním spousta úkolů a starostí, ale také příjemných svátečních aktivit, jako je pečení, zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo adventních svíček.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

8. května 1945

vydal Karl Dönitz rozhlasovým projevem rozkaz ke kapitulaci všech ozbrojených německých jednotek.

Zajímavosti

8. května 1978

uskutečnili Reinhold Messner a Peter Habeler první výstup na Mount Everest bez doplňkového kyslíku.

Doprava

8. května 2008

bylo metro v Praze prodlouženo o 4,6 kilometru a tři stanice na trase C. Metro nekončí na Ládví, ale pokračuje přes Střížkov, Prosek do Letňan.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí